Išmanusis „CrossHelmet“ šalmas

Pagaliau ir šalmai tapo išmanūs!

1154

Motociklai tampa vis labiau aptakesni ir naujoviškesni, tačiau jiems skirti šalmai toli gražu taip sparčiai netobulėja. Lyginant su kitų sričių išmaniųjų technologijų vystymusi, šiuolaikiniai motociklininkų šalmai irgi galėtų būti daug labiau išmanesni ir tokiu būdu pagerinti kelionės kokybę.

Išmanusis „CrossHelmet“ šalmas, kurį sukūrė japonų bendrovė „Borderless Inc“ yra naujos kartos šalmas motociklininkams, kuris turi visą aibę išmanių funkcijų, kurios yra susiję su kelione, jos apylinkėmis ir net vairuotojo kompanionais.

„CrossHelmet“ šalmas (ireviews.com).
„CrossHelmet“ šalmas (ireviews.com).

Dizainas

Iš pirmo žvilgsnio šis šalmas primena Holivudo superherojų aprangą, nors savo dizainu nėra per daug nutolęs nuo šalmų, kuriuos šiuo metu galima rasti rinkoje. Jo gale yra įrengta galinio vaizdo kamera, kurios fiksuojamą vaizdą vairuotojas mato priekyje įrengtame mažame skydelyje. Bendrovė šį šalmą pristato kaip 360° matomumo.

Ekrane taip pat atvaizduojama GPS informacija. Čia įrengtas ir muzikos grotuvas bei „Bluetooth“ ryšys, kurio pagalba išmaniąsias funkcijas galima valdyti per tam skirtą App. Yra ir integruota triukšmų kontrolės sistema su garsiakalbiais, skirtais muzikos grotuvui.

„CrossHelmet“ šalmas (ireviews.com).
„CrossHelmet“ šalmas (ireviews.com).

Kaina

Jo kaina yra nemaža, tačiau kai kurie „Bell“ ar „Shoei“ šalmai šiuo metu kainuoja ir po 800 JAV dolerių ar net daugiau. Galbūt jūsų atveju „CrossHelmet“ bus ypatinga investicija. Šio šalmo šiandieninė kaina yra 1399 JAV dolerių (1261€), tačiau, kaip teigiama, laikui bėgant ji augs.

Patvarumas

Kad pagerinti „CrossHelmet“ konstrukcinį stiprumą, šalmas yra gaminamas iš įvairaus atsparumo apsauginių medžiagų, pritaikant modernias technologijas, kurios naudojamos automobilių lenktynių pramonėje. Jame naudojamas patentuotas ličio-keramikos akumuliatorius (LCB – Lithium-Ceramic Battery), kuris bendrovės teigimu yra visiškai saugus. Tai reiškia, kad nuo patirtos fizinės žalos ar ugnies poveikio, jis neturėtų užsidegti ar sprogti bei apsaugoti nuo galimų skysčio nuotėkių.

„CrossHelmet“ šalmas - galinis vaizdas matomas ekrane (ireviews.com).
„CrossHelmet“ šalmas – galinis vaizdas matomas ekrane (ireviews.com).

Technologija

Šalme įrengtas garso valdymas, grupinių pokalbių galimybė bei fiksuojami kelionės duomenys. Dalis šios informacijos taip pat atvaizduojama ir išmanaus telefono programėlėje, pvz. svarbi kelionės informacija, orai, temperatūra bei kompaso kryptis. Ekrane taip pat matoma tinklo prieigos informacija ir akumuliatoriaus įkrovos statistika. Be to, ten taip pat galima rasti kelionės taškus, atstumą ir laiką, per kurį bus pasiektas jos tikslas.

Šiame šalme taip pat įrengta ir išmani garso valdymo sistema. Pageidaujant, vairuotojas gali tiek slopinti, tiek ir pagarsinti aplinkos garsus, priklausomai nuo jo poreikių. Kad sumažinti motociklininko nuovargį, galima slopinti kelio, variklio ar vėjo triukšmą.

Šalmas taip pat filtruoja įvairius aplinkos triukšmus pokalbių metu, kad jų nesigirdėtų pašnekovui.

Mažasis ekranas, kuriame atvaizduojama galinio vaizdo ar GPS informaciją yra skaidrus ir sulankstomas. Daugiaspalvė saugos lemputė pagaminta pagal LED technologiją. Bendrovė stengėsi į savo kūrinį įtraukti geriausias kitų šalmų savybes. Tai tokie privalumai, kaip platus regos kampas, smakro apsauga ar aerodinamika.

Integracijos su „Siri“ dėka, šis šalmas tampa ne vien išmaniuoju šalmu. Tai kalbantis asmeninis asistentas, kurį galima pasiimti kartu su savimi į kelionę. Jame taip pat įrengtas diskretiškas jutiklinis skydelis, kurio pagalba galima lengvai, saugiai bei intuityviai keisti nustatymus.

„CrossHelmet“ šalmas (ireviews.com).
„CrossHelmet“ šalmas (ireviews.com).

Šaltiniai ir susijusi informacija