Neseniai Honda paskelbė, kad miestui skirtą nedidelių gabaritų „Urban EV“ jau bus galima įsigyti 2019 metais. Šią „Urban EV“ koncepciją Honda pristatė pernai, Frankfurto automobilių parodos metu. The Verge jį apibūdino kaip „retro“ pojūtį sukeliantį „realaus dydžio japonišką pliušinį žaisliuką“.

Pasak atstovų, „Urban EV“ bus pirmasis elektromobilis, kuriuo Honda planuoja prekiauti Europos rinkoje. Jau 2019 m. pradžioje pirkėjai galės užsisakyti šį automobilį, o į serijinę gamybą jis paklius truputį vėliau tais pačiais metais.

Urban EV

„Urban EV“, kad ir sukelia „retro“ pojūtį, tačiau yra šiuolaikiškas ir turi tokius privalumus kaip panoraminis ekranas. Ant dviejų elektromobilyje esančių vientisų sėdynių gali važiuoti keturi žmonės. Gamintojo manymu tai sukels atsipalaidavimo ant kušetės pojūtį.

Prietaisų skydelio ekrane bus pateikiama informacija apie transporto priemonę, o durų ekranai vaizdo kamerų pagalba atstos veidrodėlius. The Verge teigimu, elektromobilyje nebus daugiau jungiklių ar mygtukų, nors jų manymu toks minimalistinis automobilių dizainas ne retenybė.

Kita futuristinė funkcija yra „Automatizuotas Honda tinklo asistentas“, kuris „fiksuodamas emocijas ir priimamus sprendimus mokosi iš vairuotojo“, kad vėliau galėtų suteikti rekomendacijas.

Honda neatskleidė kokį atstumą galės nuvažiuoti šis elektromobilis. Pristatymo metu jie užsiminė apie savo „Electric Vision“ strategiją, kuri pirmą kartą buvo pristatyta 2017 metais Ženevoje vykusios automobilių parodos metu. Tai bus „specializuota elektrinių transporto priemonių platforma, veikianti vien nuo elektros energijos“. Gamintojo teigimu, pagrindinės sudedamosios dalys bus didelės talpos lengvas akumuliatorių paketas, integruota šildymo sistema ir išvystytos energijos perdavimo funkcijos.