Sekmadienį, SXSW festivalio metu, garsusis milijonierius ir inžinierius, Elon Musk pareiškė, kad raketa, kurią jis planuoja siųsti į Marsą, bus parengta 2019 metais.

„Šiuo metu mes statome pirmąjį kosminį laivą, arba tarpplanetinį laivą“ – jis teigė. „Ir tikriausiai pirmoje kitų metų pusėje, bus galima su juo atlikti trumpus skrydžius, trumpus pakilimus ir nusileidimus.“

Elon Musk kalba - "Marso kolonizacija, tai nauji žmonijos pasieniai" (MIKE BLAKE/REUTERS)
Elon Musk kalba – „Marso kolonizacija, tai nauji žmonijos pasieniai“ (MIKE BLAKE/REUTERS)

Praėjusiais metais, šis garsus milijardierius buvo užsiminęs, kad jo raketa, kuri bus pavadinta BFR ar „Big Falcon Rocket“, galės per neįtikėtinai trumpą laiką nuskraidinti žmones iš vieno miesto į kitą, pvz., per 30 minučių iš Niujorko į Šanhajų.

Marso kolonizacija

Elonas viliasi, kad pirmoji SpaceX raketa, Marse nusileis 2022 metais. Pirmųjų misijų metu, bus siunčiami į Marsą kroviniai. Vėliau raketos pradės gabenti žmones ir jų daiktus. O galutinis tikslas yra raudonoje planetoje įkurti save sugebančią aprūpinti koloniją.

Siųsti žmones gyventi į Marsą, tai Elon Musk SpaceX vizijos pagrindas. Dėl to internautai jį net praminė Marso „dievu ir imperatoriumi“.

Tiesioginė demokratija

Milijardierius verslininkas visada neigė, kad jis nori valdyti šią planetą ir šeštadienį išsamiai išdėstė savo tiesioginės demokratijos viziją, kurioje „žmonės tiesiogiai balsuotų, dėl visų klausimų, vietoj to, kad už juos viską spręstų jų atstovai valdžioje“.

„Galbūt reikėtų 60% (daugumos) balsų, kad sukurti naują įstatymą, tačiau turi pakakti daugiau nei 40%, kad pašalinti jau egzistuojantį įstatymą“ – teigė Elon Musk. Turi būti „lengviau pašalinti esamą įstatymą, nei įvesti naują“. Įstatymų tekstai turėtų būti trumpi ir lengvai suprantami, jis pabrėžė.

Jo manymu, pernelyg daug taisyklių, gali veikti neigiamai ir trukdyti visuomenei vystytis. Tai veda prie „civilizacijos arterijų storėjimo“ – jis pareiškė.

Perspektyvos ir pavojai

Kiek seniau Elon Musk buvo užsiminęs, kad Marso kolonizacija atvers ir daug verslo galimybių. „Marsui reikės visko, nuo geležies liejyklų iki picerijų“ – jis teigė. „Marsas tikrai turėtų turėti didelius barus… Marso barus“ – jis šypsodamasis pridūrė.

Milijonieriaus manymu, Marso kolonija nebus „turtuolių prieglobstis“, bet nauji žmonijos pasieniai.

Pirmųjų į Marsą atvykusių žmonių lauks daug pavojų. Tai primins britų Antarktidos tyrinėtojo, Ernesto Shackletono šūkius: sunku, pavojinga, daug šansų kad jūs žūsite ir jaudulio tiems, kas išgyvens“.