Praeitą mėnesį vienoje Brazilijos kasyklų buvo rastas didžiulis smaragdas. Šis radinys sveria 360 kilogramų ir vertikalioje padėtyje siekia 1,3 metrų aukštį.

Šį smaragdą pavyko rasti 200 metrų gylyje, įvairiais mineralais turtingoje Karnaibos kasykloje, kuri randasi šiaurės Rytų Brazilijos Bahijos valstijoje.

Nuotrauka iš Paulo Peixinho DPJ Filmes / Caters News
Nuotrauka iš Paulo Peixinho DPJ Filmes / Caters News

Ekspertų nuomone, šio akmens smaragdai sieks apytiksliai 180 000 karatų, kas yra labai įspūdingas skaičius. Dėl to šio luito kaina bus apytiksliai 267 milijonų eurų (ar 308 mln. JAV dolerių).

Akmens savininko teigimu, šis akmuo dėl jo dydžio ir akmenų kokybės yra labai didelė retenybė.

Pavojai

Dėl savo vertės, šis unikalus radinys yra labai akylai ir stipriai saugojamas. Neatskleidžiama net jo laikymo vieta. O pats akmens savininkas, baimindamasis, kad jis ar jo šeima nenukentėtų, net atsisakė atskleisti savo tikrą vardą ir pavardę. Jis identifikuojamas tiesiog kaip FG, kuriam yra 50 metų ir kuris yra vieno vaiko tėvas.

Geologijos dienraščio teigimu, Brazilijoje ne ramu. Tai šalis kurioje siaučia gerai ginkluotos banditų gaujos, kurios ryžtasi sprogmenų ir galingų kovinių ginklų pagalba apiplėšinėti net tenai esančius bankus.

Atsargusis šio smaragdo savininkas teigia – „Aš negaliu atskleisti jokios informacijos apie šį akmenį, kaip ar kur jis yra laikomas, kiek aš sumokėjau už tai. Viskas ką aš galiu pasakyti, kad šio akmens laikymo vieta yra dažnai keičiama ir jį lydi ginkluota apsauga. Aš nenoriu rizikuoti savo šeimos narių gyvybėmis laikydamas šį smaragdą vienoje vietoje, kur jį galėtų kažkas aptikti.“

Retenybė

FG teigimu, pasaulyje yra tik du tokie akmenys, su tokiu kristalų tankiu. Kitas iš jų tai Bahijos smaragdas, dėl kurio nuosavybės net kilo teisinis ginčas, tarp Brazilijos ir Amerikos, kadangi jis buvo nelegaliai išvežtas į JAV ir „kurio kokybė neprilygsta šiam Karnaibos smaragdui“.

Nuotrauka iš Paulo Peixinho DPJ Filmes / Caters News
Nuotrauka iš Paulo Peixinho DPJ Filmes / Caters News

Slaptasis šio smaragdo savininkas, šiuo metu baigia šio akmens nuosavybės dokumentų tvarkymą, kur jis jį apibūdino kaip „didingą ir gražų monumentą“.

Jis teigė – „Šio akmens smaragdų berilai yra išsidėstę aplink jį visą. Jų kokybė yra labai aukšta ir geriausia kokią man teko matyti per visą 30 metų laikotarpį, kurį aš dirbu šioje srityje.“

„Jau teko sulaukti keleto interesantų ir potencialių pirkėjų skambučių iš Europos, Arabų Emyratų, Amerikos, Indijos ir Kinijos, kurie siūlo pradėti derybas, dėl šio akmens įsigijimo“. – teigė FG.

Monolito išgavimas

Šį akmenį surado Bahijos mineralų kooperatyvo darbuotojų grupė, kurie legaliai tyrinėjo šią vietovę.

„Iškelti šį monolitą į paviršių buvo nepaprastai sunku. Tam prireikė dešimt žmonių ir savaitės laiko, kadangi jis buvo 200 metrų gylio šachtoje, iš kur jį teko iškirsti ir po to iškelti į paviršių.“ – teigė FG.

Po to FG su visais darbininkais atsiskaitė, sumokėjo jiems jų dalis, kad liktų vieninteliu šio Karnaibos smaragdo savininku.

Nuotrauka iš Paulo Peixinho DPJ Filmes / Caters News
Nuotrauka iš Paulo Peixinho DPJ Filmes / Caters News

Prieš 17 metų, šioje pat kasykloje buvo rastas Bahijos smaragdas (20 kg.), tik šimtu metrų toliau nuo šio naujo radinio.

Eksperto nuomonė

Hatton Garden smaragdų ekspertas Marcus McCallum pakomentavo – „Tai ne toks smaragdas iš kurio yra gaminami papuošalai, jis yra kolekcinis egzempliorius, kuris lyg įspūdingas ornamentas gali papuošti turtingus namus ar muziejų“.