Vokiečių bendrovė Dethleffs, ne taip seniai pristatė saulės energija pakraunamą ir elektra varomą „namelį ant ratų“ (kemperį). Tai aptakaus dizaino, nuo viršaus iki apačios saulės baterijų skydeliais padengtas elektromobilis, kuris yra skirtas tolimoms, o galbūt net ir begalinėms kelionėms.

Jam neprireiks ieškoti degalinės ar pakrovimo stotelės, nes šis naujas kūrinys tiesiog krausis saulės spindulių energija.

Be pakrovimo stočių

Šiuo metu populiarėjančios savavaldės transporto priemonės ir atsinaujinantieji energijos šaltiniai, greičiausiai apvers aukštyn kojomis visą transporto industriją. Nes dviejų iš seniau neišvengiamų dalykų, kaip vairavimo patirtis ar kuras – gali iš viso nebelikti, kaip kintamųjų, šioje srityje.

Žalioji rinka plečiasi ir jau normaliu dalyku tapo elektromobiliai, o ne už kalnų ir elektra varomi sunkvežimiai, kurių anonsai jau seniau nuskambėjo. Kaip ir auga atsinaujinančiųjų energijos išteklių paklausa: vėjo jėgainės; saulės kolektoriai; saulės baterijos, jų skydai ar net stogai. Taip pat ir kitos, daug ekologiškesnės koncepcijos ar technologijos, pradeda įeiti į mūsų gyvenimą.

Tačiau visi buvo pamiršę šiuos turistinius automobilius ir greičiausiai dėl suprantamų priežasčių, nes jie visada asocijuodavosi su tolimomis kelionėmis, dažnais sustojimais degalinėse, kaip ir jų pagalba paprastai keliaujama visur, kur galbūt iš viso nėra jokios elektromobilių palaikymo, pakrovimo infrastruktūros. Bent taip buvo iki dabar.

Dethleffs kemperio salonas (Dethleffs).
Dethleffs kemperio salonas (Dethleffs).

Tai daugiau nei tiesiog elektromobilis

Ši populiari laisvalaikio transporto priemonių gamybos kompanija, Dethleffs, pristatė ir savo „e.home“ koncepciją.

Kad tokie motoriniai namai ir jų visa įranga galėtų funkcionuoti, reikia nemažai energijos.  Stengiantis patenkinti šį poreikį, Dethleffs teko beveik viso elektromobilio paviršių padengti saulės baterijų skydais, panašiai kaip tai yra įgyvendinta ir vienoje Danijos mokyklų.

Šis jų kūrinys yra sutvertas ant Iveco Daily Electric važiuoklės ir turi 107 AG galingumo variklį. Jeigu ne saulės energija, toks elektromobilis pajėgtų įveikti tik kuklius 160 km (100 mylių). Tačiau jame įmontuotos saulės baterijos gamina iki 3000 vatų energijos, jo 228-Ah (Na-NiCl2 / ZEBRA) akumuliatoriui ir su tokiu elektromobiliu galima keliauti labai toli.

Saulės baterijos ir žvaigždėtas dangus

Šis „e.home“ projektas naudoja Victron Energy saulės energijos technologijas, įskaitant ir saulės energijos įkrovimo valdiklius, kintamosios ir pastovios srovės keitiklį, skirtą ličio akumuliatoriams, įvairius kitus priedus, kaip ir nuolatinės elektros srovės (DC-DC) įtampos keitiklius, kad užtikrinti ir mobiliųjų telefonų ar nešiojamų kompiuterių įkrovą, tokiu būdu patenkinant įvairius vartotojų poreikius.

Pats elektromobilis yra aptakaus ir šiuolaikiško dizaino; su beviele įkrovimo stotele; interjero viduje – ant grindų, sienose ir net balduose įrengtomis infraraudonųjų spindulių šildymo sistemomis; tamsintais langais; kaip ir šiltą orą gaudančia šildymo sistema, kuri orui atvėsus, jį išleidžia į kabiną.

Taip pat, jame yra įrengta ir žvaigždžių šviesos projekcijos sistema.

Dethleffs kemperio salonas (Dethleffs).
Dethleffs kemperio salonas (Dethleffs).

Dar yra sunku spręsti, kiek kainuos ir kada pateks į rinką šis save aprūpinantis elektromobilis, bet tai įspūdingas žingsnis į teigiamą pusę.

Potencialas

Jeigu pasvajoti ir kiek pasvarstyti, kai kuriems žmonėms tai gali būti ideali gyvenimo ar jo būdo dalis. Elektromobilis, kuriam nereikalingos įkrovimo stotelės, kuris gali važiuoti absoliučiai bet kur (net kur galbūt nėra ir degalinių), pakankamai talpus, patenkinantis įvairius žmogaus poreikius, kuriame galima ir gyventi. Tai turėtų ypač sudominti žmones, kurie trokšta keliauti po pasaulį, ar kurie pasirinkę pvz. aplamai tokį keliautojišką gyvenimo būdą ir gyvena tiesiog ištisai keliaudami.

Iš kelionių išlaidų, neskaitant galimo transporto priemonės remonto, lieka tik išlaidos maistui ir asmeninei higienai, tokiu būdu, ženkliai sumažinant visus kaštus ir net galbūt keliaujant visą gyvenimą!

Vyresnio amžiaus žmonėms, kurie trokšta nešvaistant didelių santaupų keliauti po pasaulį, tai irgi gali tapti puikia galimybe.