Markus Kayser ir jo saulės 3D spausdintuvas

Nuostabus kūrinys!

276

Dar prieš keletą metų, pirmą kartą sužinojus apie šį projektą, jis mane labai stipriai sužavėjo, pasirodė labai intriguojantis ir įkvepiantis, kad pvz. paėmus seną kompiuterį, krūvą laužo ir šiek tiek investicijų, iš to galima kažką naudingo sukurti.

Net ir atsižvelgiant į tai, kad šis projektas yra jau ne naujas, manau vis tik verta pasidalinti informacija apie jį. Jis vertingas vien kaip įkvėpimo šaltinis, kuris gali įkvėpti žmogaus kūrybinį potencialą, kurti kažką originalaus ir naudingo.

Autorius ir jo išradimas - "Solar Sinter" (Markus Kayser)
Autorius ir jo išradimas – „Solar Sinter“ (Markus Kayser)

Saulės 3D spausdintuvas „Solar Sinter“

„Solar Sinter“ – kaip jį pavadino jo kūrėjas, vokiečių dizaineris Markus Kayser, apie kurį dar 2011 m. rašė britų dizaino ir architektūros dienraštis Dezeen.

Panaudojant šiuo metu tendencingą ir vis didesnį populiarumą įgaunančią 3D spausdintuvų technologiją, jos principus, kaip ir progresyvią ir vis labiau populiarėjančią Off-Grid koncepciją – kurti autonomines, nepriklausomas nuo įvairių tinklų sistemas (pvz. nuo elektros tinklo), šis dizaineris ir kartu kiek matome išradėjas, realizavo štai tokį unikalų ir gan paprastą sprendimą.

Tai lyg 3D spausdintuvas, tačiau kuriam yra nereikalingas elektros tinklas. Šį įrenginį valdantis kompiuteris ir visa jo įranga veikia nuo elektros energijos, kurią jis gauna saulės baterijų pagalba.

Taip pat, priklausomai nuo to, koks trimatis kūrinio maketas yra užkrautas kompiuteryje, šis įrenginys optinių linzių pagalba, lyg padidinamuoju stiklu sufokusuotais saulės spinduliais, lydydamas smėlį, kuria įvairiausius kūrinius.

Pagal užkrautą jo kompiuteryje trimatį modelį, lydydamas kvarcinį smėlį, įrenginys kuria naują kūrinį. (Markus Kayser)
Sluoksnis po sluoksnio kuriamas naujas kūrinys. (Markus Kayser)

Rezultate yra gaunami įdomūs kūriniai – lydiniai iš smėlio, iš ko yra gaminamas ir stiklas.

Frenelio lęšiu pagalba sutelkti saulės spinduliai, pasiekia 1400-1600 laipsnių Celsijaus temperatūrą, ko pakanka, kad lydyti kvarcinį smėlį, kuris yra sudarytas iš silicio oksido (SiO2).

Ir taip, sluoksnis po sluoksnio, gimsta naujas kūrinys.

Kūrinio kūrimas baigtas - "Solar Sinter" (Markus Kayser)
Kūrinio kūrimas baigtas – „Solar Sinter“ (Markus Kayser)

Šviesos davikliai seka Saulę, jai keičiant savo poziciją danguje, pagal ką pats aparatas automatiškai koreguoja savo pasisukimo ir lęšių pasvirimo kampus, tokiu būdu visą laiką automatizuotai užtikrindamas optimaliausią karštį lęšių fokuso centre.

Vienas iš autoriaus kūrinių. (Markus Kayser)
Vienas iš autoriaus kūrinių. (Markus Kayser)

Žemiau pateiktame video įraše, autorius pasakoja apie šį savo kūrinį, kaip jam kilo idėja jį sukurti ir t.t…