Pasak britų architektūros ir dizaino žurnalo Dezeen, Kinijos Anhui provincijoje, architektūrinio dizaino bendrovė MAD Architects, pastatė štai tokį granitines Huan Šano kalnų viršūnes atkartojantį pastatų kompleksą.

Šis architektūrinis ansamblis susideda iš dešimties pastatų, kurie randasi prie Kinijos Taiping ežero pakrantės. Kiekvienas šių pastatų aukštas yra harmoningai mažesnis, už prieš tai buvusį, kas lyg atkartoja kalnų viršūnes.

Kompleksas buvo pastatytas vaizdingoje vietovėje, šalia kurios randasi ir du UNESCO paveldo saugojami senoviniai Hongcun ir Xidi kaimeliai.

Projektas buvo sukurtas Grenlandijos ir Honkongo nekilnojamo turto vystymo holdingams, pagal kurių užmojus, šis kompleksas yra daug didesnių jų planų dalis, siekiant sukurti 100 hektarų dydžio kompleksą, prie šio turistų mėgstamo ežero.

Huan Šano kalnų kaimelis (MAD).
Huan Šano kalnų kaimelis (MAD).

Jų dizainas remiasi „Shanshui Miesto“ idėja, architektūrine koncepcija, kurią įkvėptas tradicinės kinų gamtovaizdžių tapybos, sukūrė MAD įkūrėjas Ma Yansong. Juo siekiama padėti gyventojams sugrįžti į natūralią aplinką, priartėti prie gamtos, kas dabar yra labai tendencinga Kinijoje.

Banguoti, kalnų arbatos plantacijų terasas primenantys balkonai, supa kiekvieną aukštą. Kaip teigiama, dėl tokios formacijos, čia nėra vienodų patalpų.

Pastatai yra apjungti pro žaliuojančią ir medžiais apaugusią veją išsidriekusiais keliais.

Huan Šano kalnų kaimelis (MAD).
Huan Šano kalnų kaimelis (MAD).

„Suderinti su vietovės topografija, siekiant išlaikyti autentiškas Huan Šano kalnų viršūnių proporcijas, kiekvienas iš pastatų yra skirtingo aukščio ir formos“, – teigė studijos atstovai.

„Pietiniame Taiping ežero šlaite, šių apjungtų pastatų draugija sukuria lyg sąryšį su gamta ir formuoja naujo kraštovaizdžio tipą: architektūra tampa gamtos dalimi ir gamta susilieja su architektūra“.

Huan Šano kalnų kaimelis (MAD).
Huan Šano kalnų kaimelis (MAD).

Jau 2012 m. ši Pekine esanti bendrovė, pristatė savo architektūrinio dizaino projektą, kuris buvo skirtas 69 600 kvadratinių metrų plotui. Tai vienas iš naujausių šios studijos kūrinių, kuriuos įkvėpė natūralus kalnų kraštovaizdis.

2016 m. Beihajaus mieste, ši bendrovė pastatė „netikrų kalnų“ (Fake Hills) daugiabučio su banguotu stogu projektą.

Ir jau beveik baigtas „Chaoyang Park Plaza“ projektas Pekine, kuris paremtas kalnų, akmenų ir ežerų peizažais, vaizduojamais tradicinėje kinų „Shan shui“ tapyboje.