Praeito amžiaus septintame ir aštuntame dešimtmečiuose, tokius išradimus laboratorijose kūrė mokslininkai ar inžinieriai ir jų sukurti kūriniai tapdavo pasaulinio garso įvykiais. O šiais laikais, tuo žmonės pradėjo užsiiminėti net ir savo namuose.

Dar prieš pusantrų metų, buvo sukurtas panašus kūrinys, kuris buvo pavadintas „Megaprocesoriumi„, veikiantis ant 20KHz taktinio dažnio, kur centrinis procesorius užėmė visą patalpą, kurioje jo funkciniai blogai buvo išskaidyti į atskirus stendus ir gražiai pristatyti, kartu su jų aprašymais.

Paulo Constantino 8 bitų procesorius

Dienraščio ExtremeTech teigimu, Paulo Constantino, taip prisistatė šis vaikinas, namuose sukūrė savos architektūros 8 bitų procesorių, tiesiog įrengęs savo procesoriaus blokus ant nulinės ar taip vadinamos montavimo plokštės, tarpusavyje juos sujungus atsikišusiais laidais.

Šis procesorius, turi savo instrukcijų rinkinį, moka atlikti Būlio algebros (angl. Boolean algebra) operacijas, suskaičiuoti nuo 0 iki 255 ar net groti „Mario“ melodiją. Visas jo programavimas vyksta DIP jungiklių pagalba.

Pirmųjų procesorių projektavimas

Кas įdomu tokiuose projektuose, kaip ir ankstesniame „Megaprocesoriuje“, kad jie demonstruoja ankščiau naudotas tokių procesorių projektavimo technologijas. Montažines plokštes turi visi, jos savo laiku pakeitė tokią technologiją, kaip laidų vyniojimą. Bet kažkada tokios procesorių projektavimo technologijos, buvo laikomos moderniausiomis. Šiuolaikinės spausdinamos plokštės yra savaime suprantamos, tačiau šias technologijas pirmiausiai reikėjo išrasti.

Laidinis Z80 centrinio procesoriaus prototipas (Vikipedija).
Laidinis Z80 centrinio procesoriaus prototipas (Vikipedija).

Dešinėje esančiame paveikslėlyje, pavaizduota nuotrauka vaizduoja Zilog Z80 sistemos vielinį maketą, apytiksliai 1977m. Z80 buvo 8 bitų procesorius, kurį sukūrė Federico Faggin, kuris taip vadovavo ir pirmojo vieno lusto (Intel 4004) procesoriaus kūrimui, kaip ir keleto kitų Intel procesorių: 8008, 4040 ir 8080 kūrimui. Z80 buvo gerokai patobulintas 8080 procesorius, išlaikantis atbulą suderinamumą su savo pirmtaku ir yra gaminamas dar ir šiandieną.

Technologijų tobulėjimas

Matant šiame straipsnyje aprašyto, 8 bitų procesoriaus laidų „džiungles“, galima įsivaizduoti, kiek sudėtinga būtų tokiomis projektavimo technologijomis sukurti daug galingesnius procesorius, su daug didesnėmis magistralėmis ir instrukcijų rinkiniais. Vystantis procesorių architektūrai, šis prototipų kūrimo būdas tapo ne praktišku. Kaip ir procesorių taktinių dažnių augimas, reikalavo vis didesnio elektroninių signalų tikslumo, tuo pačiu ir kiek įmanoma trumpesnių atstumų tarp atskirų funkcinių komponentų, ką šiame prototipe atlieka laidai.

„Megaprocesorius“ demonstruoja laikotarpį, kai pradėjo mažėti atstumas tarp funkcinių vienetų – augti komponentų integravimo išlaidos – mažėti energijos suvartojimas ir ilgainiui buvo pasiektas našumas. Kartais tiesiog smalsu pamatyti, kokie kompiuteriai buvo kažkada ir kokie jie yra dabar.

Motherboard praneša, kad sekantis šio konstruktoriaus tikslas, bus integruoti į savo namų gamybos procesorių klaviatūrą, kad būtų lengviau jį programuoti.