Vėžys, tai galima sakyti liga, kurią sukūrė mūsų civilizacija, kuri yra visuotinai priimto ir mūsų įprasto, „civilizuoto“ gyvenimo būdo ir įpročių rezultatas, lyg pašalinis poveikis, dėl jau dešimtmečius populiaraus ir daugelio žmonių pasirinkto, lyg normalaus, gyvenimo būdo, ne natūralių gamtai maisto apdirbimo procesų, didelių kiekių įvairiausių cheminių medžiagų pakliuvimo į mūsų organizmą ar ant jo – maisto, gėrimų, vaistų ar kitais pavidalais.

Greičiausiai paėmus visą žmonijos biologinę evoliuciją, žmonija niekada, prieš tai, dar nebuvo pasmerkta išgyventi tokius didelius įvairiausių cheminių medžiagų poveikius, kaip dabar. Labai dažnai, tai medžiagos, kurios niekada nebuvo mūsų organizmui natūralios ir su kuriomis mūsų organizmas, net nežino ką daryti, ko rezultate jos greičiausiai tiesiog kaupiasi mumyse, bent kažkokia jų dalis.

Vyresniosios – chemijos pramonės laimėjimų kartos

Mano manymu, net ir daugelio mūsų tėvų ar senelių, mitybos įpročiai yra pavojingi sveikatai ir galima sakyti klaidingi. Dėl to, dažnas vyresnio amžiaus žmogus pakliūva į tokių ligų, kaip vėžys pinkles.

Reikia suprasti, kad vyresnio amžiaus žmonės, tai tų laikų žmonės, kada buvo bandoma kuo plačiau integruoti chemiją ir jos laimėjimus, į žmonių gyvenimą.

Gamtos tarša - tipiškas industrializacijos epochos portretas. (C) indianexpress.com.
Gamtos tarša – tipiškas industrializacijos epochos portretas. (C) indianexpress.com.

Tai buvo, taip vadinama industrializacijos epocha. Šiuo metu žmonija, neskaitant vos kelių šalių, kaip pvz. Kinija, galbūt šiaurės Korėja, jau gyvena post-industrializacijos epochoje.

Jie augo ir gyveno, atitinkamoje informacinėje erdvėje, kur chemijos pramonės laimėjimai, buvo labai stipriai populiarinami ir diegiami, į žmonių gyvenimo, elgesio ar poreikių modelius, kaip labai naudingi, visiems įprasti, normalūs ir net būtini dalykai.

Net visiškai nesvarbu, kur šie žmonės gyveno, pvz. vakaruose ar mūsų kraštuose – šios tendencijos turėjo globalinį charakterį.

Dėl to, pavyzdžiui senesnės kartos, net nelabai įsivaizduoja savo gyvenimo be vaistų, priešingai nei naujos kartos, kurios jau užaugo visai kitoje informacinėje aplinkoje ir siekia iš viso vengti jų vartojimo, kad kuo mažiau užteršti savo organizmą.

Naujienos

JAV dienraštis USA Today, vakar paskelbė, apie apdorotos mėsos, kavos ir Nutella ryšį su vėžiu.

Apie Nutellą, kaip apie sveikatai žalingą produktą, jau ne pirmus metus pavojaus varpais „muša“ daugelis viso pasaulio sveikos gyvensenos aktyvistų. Kaip ir apie perdirbtą maistą, jau prieš keletą metų buvo visuotinai skelbti mokslinių tyrimų pranešimai, kad ir šiame pačiame dienraštyje, kad tai tolygu lyg valgyti „asbestą„.

Ko vertėtų vengti, norint išvengti vėžio

Dienraščio teigimu, greičiausiai tam neužteks vien mesti rūkyti ir vengti saulės.

Šios savaitės tyrimai papildo ankstesnius nuogąstavimus, kad mūsų mityba vaidina svarbų vaidmenį, kas liečia šią ligą.

Ne taip senai, buvo atliktas tyrimas, kurio metu buvo nustatyta, kad bulvių ir šparagų amino rūgščių kiekių sumažinimas, gali sulėtinti tam tikros rūšies mirtino krūties vėžio augimą. Tačiau reikalingi dar tolimesni tyrimai.

Mitybos ryšys su vėžiu yra ne naujiena. Praėjusiais metais, Amerikos vėžio draugijos atstovai pareiškė, kad vyraujant dabartinėms tendencijoms: nutukimui ir ne judriam gyvenimo būdui yra daug didesnė rizika apsirgti vėžiu, nei nuo rūkymo.

Kokie kiti produktai yra susiję su vėžiu?

Apdorota mėsa, kumpiai, dešros ir dešrelės

Pasaulinės sveikatos organizacijos, tarptautinė vėžio tyrimų agentūra (IARC) įspėjo, kad kumpiai, dešros, dešrelės ir kita apdorota mėsa, gali prisidėti prie storosios žarnos vėžio. Taip pat, kad galvijų mėsa „tikriausiai“ gali sukelti vėžį.

Agentūra įvardijo apdorotą mėsą, kaip kancerogeną. O galvijų mėsą, kaip galimai kancerogeninę žmogui.

Po ko, Šiaurės Amerikos mėsos institutas paprieštravo, kad ši informacija yra ginčytina.

IARC vėliau patikslino, kad rekomenduoja nevalgyti daug apdorotos mėsos, kad sumažėtų tikimybė apsirgti storosios žarnos vėžiu.

  • Greičiausiai mėsos marinavimo procesą, irgi galima laikyti apdorojimu. Juk tai net gi cheminis maisto produktų apdorojimas.

Nutella

2017 m. kovo mėnesį, Europos maisto saugos tarnyba įspėjo, kad vienas pagrindinių Nutella ingredientų yra palmių aliejus, kuris didina vėžio riziką, nes dalis valgomojo aliejaus yra „genotoksiška ir kancerogeniška„.

Į ką, kiek pranešė Reuters, „Nutella“ gamintojas „Ferrero“ sureagavo, atlikdamas reklaminę kampaniją, kurioje savo klientams pareiškė, kad jų produktas yra saugus.

Kava

Amerikos vėžio draugija įspėjo, kad kavoje yra akrilamido, kuris, kaip teigia daugelis organizacijų, gali būti kancerogenas ir sukelti vėžį. Po ko jie patikslino, kad tyrimai nėra aiškūs ir dar tiksliai nežinoma ar tai gali sukelti žmogui vėžį.

Taip pat, ši draugija pridūrė, kad Akrilamidas susidaro kavos pupelių skrudinimo proceso metu.

Neskaitant to, Toksinių medžiagų švietimo ir mokslinių tyrimų tarybai, akrilamidas kelia susirūpinimą. Dėl to, Kalifornijoje, kavos pardavinėjimo vietose, greičiausiai atsiras net įspėjantys apie vėžio pavojų ženklai.

Daugiau (angl.): Tyrimai rodo, kad net vienas kavos puodelis per dieną, didina krūties vėžio susirgimo riziką.

Labai karšti gėrimai

Pasaulio sveikatos organizacija įspėjo, kad arbatos, kavos ar kitų labai karštų gėrimų vartojimas, jeigu jie siekia ar viršija 65 laipsnių temperatūrą, gali prisidėti prie stemplės vėžio.

Kai kurie mokslininkai, taip pat teigia, kad vėsesnių temperatūrų kava, gali net turėti privalumų ir greičiausiai mažina kepenų vėžio riziką.

Alkoholis

Alkoholio vartojimas yra susijęs su įvairiomis vėžio formomis, įskaitant: gerklės, burnos, kepenų ar storosios žarnos.

Amerikos vėžio draugija rekomenduoja, riboti išgeriamo alkoholio kiekius, vyrams iki dviejų išgėrimų, o moterims iki vieno išgėrimo per dieną.

Tačiau, kitas tyrimas praneša, kad net ir vienas išgėrimas per dieną, didina krūtinės vėžio riziką.

  • Išgėrimas – turima omenyje anglišką žodį „drink“ (maukas), pvz. vienas kokteilis, taurė vyno ir pan.