Kalifornijа užsibrėžė sau aukštą ir labai kilnų tikslą – iki 2030 metų, pusė šioje JAV valstijoje pagamintos elektros energijos, bus gaunama iš atsinaujinančiųjų energijos išteklių!

Bendrovės planai

Tačiau, kalnų slidinėjimo kurortas „Squaw Valley Alpine Meadows“, nori daug ankščiau pereiti ant atsinaujinančiųjų energijos išteklių naudojimo. Su nedidele jų draugų iš „Liberty Utilities“ pagalba, tikimasi dar šiais metais visą bendrovės verslo infrastruktūrą pervesti ant švarios ir atsinaujinančios energijos.

Jeigu šio kurorto planai išsipildys, jis taps pirmasis JAV kurortas, kuriam pavyko įgyvendinti tokį iššūkį.

Tokiu būdu, jie ketina trejais dešimtmečiais ankščiau įgyvendinti Kalifornijos valstijos planus –  visai valstijai, iki 2045 metų, pilnai pereiti ant atsinaujinančiųjų energijos šaltinių.

Savaime suprantama, tai pritrauks ir atitinkamų pažiūrų klientus, kurie yra už atsinaujinančią energiją ir kurių su kiekvienais metais visame pasaulyje vis pasaulyje daugėja.

Pasiekimai

Pasak dienraščio, šiuo metu jau ketvirtis „Liberty Utilities“ infrastruktūros, naudoja vien atsinaujinančiuosius energijos šaltinius. 50 megavatų šio pajėgumo, sudaro jų nesenai užbaigtas saulės energijos projektas. Didžioji dalis elektros energijos, bus gaunama iš saulės energijos. Tačiau gamtinės dujos, irgi atliks savo vaidmenį.

Įgyvendinus šį projektą ir šiai bendrovei pasiekus 100 procentų ribą, ji sumažins šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas, beveik 50 procentų – nuo 13 078 iki 6882 tonų.

Spaudos konferencijos metu, šios bendrovės atstovai užsiminė, kad jie planuoja įrengti ir atsarginę energijos saugyklą, kur galima bus kaupti pagamintos energijos perteklių ir pvz. kritinės padėties atveju, šiomis atsargomis bus galima pasidalinti ir su aplinkinių apylinkių gyventojais.

Tai tik paskutinieji šios bendrovės užmojai, siekiant sumažinti žalą gamtai. Prieš tai, čia jau vyko keletas anglies dvideginio emisijomis neutralių („carbon-neutral“), bei jokių atliekų („zero-waste“) projektų. Taip pat, ši bendrovė draudžia savo poilsio komplekse vienkartinę plastikinę tarą, kaip ir įkūrė keletą elektromobilių pakrovimo stotelių.

Olimpinės žaidynės

Kai kurie interneto šaltiniai praneša, kad šiame kalnų slidinėjimo parke yra vykusios ir olimpinės žaidynės.