Kaip praneša PCMag, panaudojant Tegra X1 saugumo skylę, vienai hakerių grupei pavyko įsilaužti į Nintendo žaidimų konsolės „Nintendo Switch“ startо procesą.

https://twitter.com/fail0verflow/status/960894909304786945

Saugumo spraga

Pirmą kartą, šią saugumo spragą, hakerių grupė „Fail0verflow“ pristatė 2018 m. sausio mėnesį, kada jie pademonstravo pirmą savo demonstraciją twitter. Vėliau, tą patį mėnesį, jie atskleidė daugiau detalių, apie šią saugumo spragą, kad tai buvo startinio modulio „bootrom“, kuris randasi Nvidia Tegra X1 GPU procesoriuje, saugumo spraga, kurią galima pašalinti tiesiog atnaujinant šiame modulyje įdiegtą programinę įrangą „Firmware„, kas reiškia, kad Nintendo šią saugumo spragą gali pašalinti, tik su kitos bendrovės, Nvidia pagalba.

Ši Nintendo konsolė naudoja, Nvidia Tegra X1 grafinį procesorių (GPU), kurio spragos dėka šiuo metu yra pažeidžiama ši Nintendo žaidimų platforma. Tas pats liečia ir Linux operacinę sistemą. Panašu, kad Fail0verflow kažkokiu būdu pakeitė šio gamyklinio „Firmware“ programinę įrangą ir paleido trečios šalies programinį kodą ant šios žaidimų platformos.

Šiuo metu, Fail0verflow viešina tik šios saugumo spragos galimybes, tačiau neatskleidžia informacijos, kaip jiems tai pavyko. Jeigu ši saugumo spraga nereikalautų aparatinių šio įrenginio pakeitimų, jos pagalba žmonės galėtų realizuoti savo kūrybos priedus šiai platformai.

Piratai

Taip pat, greičiausiai yra ne išvengiama, kad kas nors šią saugumo spragą gali išnaudoti ir kompiuterinių žaidimų piratavimui.