Šiais laikais ir vienam ir kitam dalykui yra būdingos panašios tendencijos. Na bent jeigu imti klasikinius šio technologijų amžiaus žmonių susipažinimo „trendus“ ar darbo paieškos atvejus.

Priklausomybė mobilaus ryšio telefonams

Juk daugelis iš mūsų, tik radę laisvą minutę, nebandome „socializuotis“, bendrauti su aplinkiniais žmonėmis, bet paskęstame savajame mobiliajame telefone, užkirsdami sau kelią, bet kokioms realioms pažintims su žmonėmis, kurie randasi aplinkui mus…

Tačiau, tuo pačiu metu, mes bandome „socializuotis“ pačiame mobilaus ryšio telefone, per jį bendraudami su jau mums pažįstamais žmonėmis, draugais, kažką viešinant socialiniuose tinkluose, pvz. nuotraukas, video įrašus ir t.t…

Nors ir paraleliai, visiškai atsiribojame nuo išorinio pasaulio, mus supančių žmonių, kas įtakoja, kad šiais laikais yra daugybė vienišų žmonių, kurių įpročiai ir elgesio modeliai jiems tiesiog trukdo su kažkuo susipažinti realybėje ir galbūt atrasti daugiau draugų ar net gyvenimo laimę.

Galime palyginti šias dvi tendencijas ir pažiūrėti, ką jos turi bendro.

Web svetainės

Šiais laikais, darbo ar partnerio paieška, dažniausiai prasideda nuo internetinės svetainės. Vienu atveju, tai darbo paieškos svetainės, kaip pvz.: cvbankas.lt, cvmarket.lt, cvonline.lt, cv.lt, linkedin ir t.t… Kitu atveju, tai pažinčių svetainės, kaip pvz.: draugas.lt, ieskok.lt, darnipora.lt, pazintys.lt ir t.t… Kur labai dažnai, skirtingose pažinčių svetainėse „sėdi“ net tie patys žmonės, o kai kurie iš jų, net tenai kažko ieško ir ištisus dešimtmečius…

Tarptautinės internetinės pažintys

  • Kiek jau metų sėdite šioje pažinčių svetainėje?
  • Jau visus 12…
  • O už ką sėdite?

Kandidatų paieška ir atranka

Pirmoje eilėje, potencialus darbdavys, dažniausiai tai jo atstovai, tokioje darbo paieškos ar pasiūlos internetinėje svetainėje, pagal jam rūpimus kriterijus (pvz. specialybė, profesiniai įgūdžiai, patirtis, išsilavinimas, mokamos kalbos, įvairūs sertifikatai, reprezentacinė išvaizda, socialinio bendravimo įgūdžiai, pasitikėjimas savimi, tvarkingumas ir t.t.), atrenka potencialius kandidatus, ką mes taip pat darome ir pažinčių svetainėse, atrenkame mus dominančius kandidatus (pvz. pagal lytį, jų amžių, KMI, išvaizdą, pomėgius, pažiūras, įsitikinimus, mokamas kalbas ir t.t.).

Daugumoje, personalo atrankos sferoje, dirba žavios jaunos moterys ar merginos, kurios jeigu yra dar vienišos, greičiausiai turi ir savo pažinčių svetainių paskyras. Kandidatų vyrų atveju, kaip taisyklė, psichologiškai susidaro labai menkas skirtumas, ar tu ieškai merginos ar darbo. Juk teks praeiti šios jaunos moters ar merginos „filtrą“, ar tu esi tinkamas kandidatas.

* Man ne kartą knietėjo pakviesti į pasimatymą sutiktas darbuotojų atrankos specialistes. Tačiau tai greičiausiai prilygtų asmeninių ir profesinių interesų konfliktui, nes iš šono žiūrint, taip žmogus gali įtakoti savo kandidatūros prioritetą atrankoje. O gaila… Tačiau kodėl to nepabandžius padaryti vėliau, jau po užbaigtos atrankos?

Pažinčių svetainių anketos ar CV

Tai lyg ta pati, tos pačios monetos pusė, savęs pristatymas, pažinčių ir darbo paieškos atvejais. Viskas šioje stadijoje priklauso nuo to, kaip gerai kandidatas sugeba save pristatyti. Dalį to, lemia jo nuotraukos, išvaizda, saviraiškos, reprezentaciniai įgūdžiai ar pasitikėjimas savimi.

Darbo paieška

Kita dalis, tai raštingumas, gebėjimas aiškiai reikšti savo mintis, pabrėžti tas savo savybes, sugebėjimus ar pomėgius, kurie realiai gali padaryti teigiamą įspūdį darbdaviui ar potencialiam partneriui.

Pirmasis pokalbis

Tiek pažinties ar darbo paieškos pirmojo kontakto metu, pirmiausiai įvyksta pirmasis pokalbis. Pažinčių svetainės atveju, tai pirmasis pokalbis ir susipažinimas joje. O darbo paieškos atveju, tai dažniausiai skambutis iš įdarbinimo agentūros, kuri ieško savo klientams darbuotojų arba tiesioginis potencialaus darbdavio skambutis, kurį inicijuoja už darbuotojų paiešką atsakingas konkrečioje įmonėje darbuotojas.

Ir vienu ir kitu atveju, šiame žingsnyje viskas priklauso nuo kandidato, kaip jis save pristatys ar pokalbio metu nesusimaus ir t.t…

Pirmasis pasimatymas ar pokalbis dėl darbo

Šioje fazėje, taip pat, jaučiasi labai stipri analogija ir neskaitant keleto skirtumų, net tinka ir tos pačios rekomendacijos.

Pvz. prieš pasimatymą ar pokalbį dėl darbo, rekomenduotina susitvarkyti savo išvaizdą, kaip ir per daug ne persistengti su tuo. Nusiprausti, apsiskusti, nusikarpyti nagus, apsirengti išeiginiais ar bent švariais drabužiais, nusivalyti batus ir pan.. Susitikimo metu, jaustis laisvai, linksmai, lyg bendrautumėte su senai pažįstamu geru draugu, pasitikėti savo jėgomis ir t.t…

Didžioji dalis atrankos specialistų yra moterys, o moterys nepriklausomai ar tai pasimatymas ar pokalbis dėl darbo, vis tiek atkreips dėmesį į šiuos dalykus. Tai įtakos jūsų įvaizdį jų akyse.

Tolimesni atrankos turai ar santykių pradžios vilkinimas

Taip pat, tai analogiška romantiškų ar darbo santykių vystymosi fazė.

Darbo santykių atveju, darbdavys nori atrinkti geriausiai jam tinkančius kandidatus, vieną ar kelis darbuotojus, tam reikalui kurdamas papildomus atrankos turus, užduotis ar testus.

Kaip ir romantiškos pažinties atveju, po pirmojo pasimatymo vyksta tolimesnis bendravimas, galima sakyti vilkinimas, prieš pradedant santykius, kad geriau pažinti žmogų ir po to spręsti ar kažkas tarp jų bus ar ne.

Šioje fazėje, taip pat, gali pakakti labai ne daug, kad nutrūktų vieni ar kiti santykiai.

Priėmimas į darbą, bandomasis laikotarpis ar draugystė

Čia irgi galima įžvelgti analogijų, tarp bandomojo laikotarpio ir draugystės iki vedybų. Tai lyg du panašūs etapai, prieš rimtai ir formaliai įteisinant darbinių ar romantiškų santykių pradžią. Na o toliau, vedybos ar tolimesnis darbas, pasibaigus bandomajam laikotarpiui.

  • Kaip vienas žmogus yra pasakęs, bent kas liečia programuotojų profesiją: programuotojo išsiskyrimas su įmone, kartais gali prilygti skyryboms, tarp vyro ir moters… Turto, „vaikų“ dalybos ir t.t…