Miškų atstatymo įranga
Miškų atstatymo įranga

Taip, labai šaunu, kai prabėgus tik minutėms dronai pristato jums jūsų Amazon pirkinius. Tačiau jie gali būti labai veiksmingi ir atstatant miškus.

Būtent šia veikla nusprendė užsiimti viena Jungtinės Karalystės įmonė, BioCarbon Engineering. Kompanija kuria aukštų technologijų sistemas, kurios leis dronams atlikti miškų atstatymo darbus. Ši technologija bus efektyvi net vietovėse, kurias kitais būdais yra nepaprastai sunku pasiekti ir apželdinti.

Apželdinimo procesas

Šios įmonės sistemos, naudoja dronus dviejose šio proceso stadijose. Pirmoje eilėje, į numatytą vietovę yra siunčiami galima sakyti žvalgybos dronai, kurie sudaro vietovės detalų trimatį žemėlapį. Sukūrus šį žemėlapį, šie dronai sugrįžta ir į vietovę atskrenda sodinimo dronai, kurie tada atlieka apželdinimo misiją.

Dronai koordinuoja savo veiksmus GPS tikslumu ir yra labai efektyvūs. BioCarbon atstovų teigimu, kiekvienas dronas gali pasodinti po medį per trumpesnį laiką nei sekundė arba 100 tūkstančių medžių per valandą. Kaip? Šaunant nedidelę „agro kulką“ (orig. „agri-bullet“) į žemę.

Kiekvienas iš dronų gali nešti daugybę gamtoje natūraliai suyrančių sėklų talpyklų. Medžių įvairovė užtikrina, kad miškas būtų sveikas, dėl ko dronai vienu metu sodina įvairiausių rūšių medžius. Dėka prieš tai dronų sukurto detalaus trimačio vietovės žemėlapio, dronai gali sodinti medžius labai optimizuota tvarka.

Planai

Ši įmonė planuoja sukurti 150 dronų flotilių parką, po šešis vienu metu funkcionuojančius dronus kiekvienoje flotilėje. Įmonės atstovų teigimu, turint tokių apimčių dronų parką, bus galima per metus pasodinti dešimtis milijardų medžių.

Šios kompanijos savininkas, Dok. Laurenas Fletčeris yra užsibrėžęs didelį iššūkį.  Jis nori pasodinti pusė trilijono medžių, per sekančius tris dešimtmečius. Dronai ne tik prieina prie sunkiai prieinamų vietovių, kur žmones būtų net keblu siųsti, bet ir jų darbo savikaina yra 85% pigesnė.

Dabartiniai darbai

Šiuo metu ši kompanija atstatinėja 10 tūkstančių hektarų plotą Mangrovių miške, ciklono nusiaubtame Mianmare (sen. Birma).