C64 žaidimas "International Karate Plus" (IK+)
C64 žaidimas „International Karate Plus“ (IK+)

Galbūt vyresnės kartos dar prisimena, seniau labai visų mėgtą, keliantį nostalgiją Commodore 64 kompiuterį, liaudyje trumpai vadinamą, kaip C64.

Šis kompiuteris, savo laiku, buvo užkariavęs daugelio žmonių simpatijas. Viso labo turėdamas tik 1 megahercų centrinį procesorių, taip pat ir grafinį ar muzikinį ko-procesorius, kurių pagalba, centriniam procesoriui dirbant ant palyginus net ir tuo metu labai žemo taktinio dažnio, jis lenkdavo savo grafika ar audio efektais, net tokius tų laikų namų kompiuterius, kaip pakankamai galingą ZХ Spectrum (3,5Mhz) ar Atari (1,7Mhz).

Nors daugelis, tų laikų kompiuterinių žaidimų, buvo kuriami visoms iš išvardintų aštuonių bitų platformoms, bet C64 skirtos jų versijos, dėka jame esančių pagalbinių procesorių, pasižymėdavo kiek geresne grafika ar audio galimybėmis.

C64 Mini

Anot Eurogamer, po sėkmingo „NES mini“ ir „SNES mini“ debiuto, Retro Games nusprendė išleisti ir naujovišką C64 versiją, „The C64 mini„. Planuojama, kad C64 mini, bus pilnai licencijuota ir legali C64 replika, 50% mažesnė už autentišką kompiuterį. Vietoj originalios C64 TV vaizdo jungties, jis turės HDMI sąsają, valdymo svirtį (joystick), kuri bus pajungiama prie jo per USB sąsają, kur bus galima taip pat pajungti net ir USB klaviatūrą. Taip pat, šis kompiuteris turės ir žaidimų saugojimo funkciją.

Šį retro kompiuterį planuojama išleisti 2018 metais, komplekte kartu su 64 šiam kompiuteriui skirtų kompiuterinių žaidimų rinkiniu.

C64 Mini
C64 Mini

Retro Games žada, kad šiame produkte, bus net keli atvaizdavimo režimai, galintys patenkinti įvairių vartotojų poreikius, pvz. imituoti senovinį, ne itin kokybišką CRT vaizdo režimą, kad vartotojai galėtų pasijusti lyg senais laikais ir taip dar labiau patenkinti savo nostalgiją, ar atvaizduoti pagal šiuolaikinius standartus kokybišką vaizdą. Planuojama šio retro kompiuterio replikos kaina yra 69,99 svarai sterlingų (apytiksliai 80 eurų, pagal dabartinį valiutų kursą).